Araç Takip Sistemleri

Araç filosuna sahip şirketlerde, işletmenin verimliliğini arttırarak, araçların takibinin yapıldığı sistemdir. Neofleet Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemi ile araçların güvenliği, operasyon verimliliği ve yakıt tüketimi kontrol altına alınır. Bu sayede şirketler yaptıkları yatırımı kısa sürede geri kazandıkları gibi uzun vadede yüksek kazanç sağlarlar. Araçlar, Neofleet kontrol merkezinde haritalar üzerinden izlenebildiği gibi, hız sınırı aşımı, uzun rölanti süresi, uzun duraklama, yakıt durumu, bölge ihlalleri vb. verileri de depolanır.

Sistem Temel Özellikleri

Sürücünün trafik kurallarına uygun (hız limit aşımı, ani manevra, ani frenleme) hareket edip etmediği denetim altına alınır.

Sürücünün aracı uygun kullanımı veya entegre animasyon ile güzergâh dışı yollara ulaşımı denetlenerek maliyet tasarrufu sağlanır. Araçların aşırı hızlı kullanımının önlenmesi, belirlenen rota dışına yapılan seyahatlerin denetimi, rölantideki gereksiz çalışma süresinin kontrolü ve mesai dışı araç kullanım denetimleri sayesinde yakıt tüketiminde %20’ye varan tasarruf sağlar. Ayrıca düzgün kullanım sonucu daha az yıpranan araçlarınızın bakım masrafları da aynı oranda azalacaktır.

Sürücüler için grafik üzerinde performans değerlemesi yapılır. (Hız, yakıt tüketimi vb.) 7 gün 24 saat takip ve detaylı raporlamalar sayesinde araçlar ve sürücüler üzerindeki kontrol ve denetim sağlar. Saha ekiplerinin mesaiye uyum süreçleri kontrol edilerek verimliliği arttırır.

Çalınan veya çalınmaya teşebbüs edilen aracın bilgileri anlık olarak takip edilebilir, hareket sensörü ile istem dışı hareketler SMS yolu ile kullanıcıya iletilir.

Sürücünün varış noktasına olan mesafesi ile zaman birimi takip edilerek, aracın istenilen saatte varış noktasına ulaşıp ulaşmadığı tespit edilir.

SULAMA TAKİP VE KONTROL SİSTEMİ: Pivot sulama sistemlerinde hassas hareket sistemleri (dakikada 12cm) kontrol edilerek, cihazın çalışma durumu takip edilir.

AKILLI DURAK TAKİP SİSTEMİ: Minibüs gibi durak takibi yapılan araçlar da zaman ve durak giriş takibi sağlar. Bu sayede geçiş önceliği olan araçların takibi yapılarak müşterilere en iyi hizmet sağlanır. Motosiklet takip sistemi Kuryeler için iş planı ve takibinin yapılması, bireysel sürücüler için ise çalınma riskini ortadan kaldırmaktadır.

ISI SENSÖRÜ ÇÖZÜMÜ: Soğuk hava depoları ve soğutuculu kamyonetler için araç takip sistemine entegre edilen ısı sensörü sayesinde hem aracınızın hem de ürünlerinizin takibini kolaylıkla yapabilirsiniz.

V-PROBE ÇÖZÜMÜ: Probex, 3D Calibex gibi dünya çapında yenilikleri bünyesinde bulunduran Asis, araç deposu için özel tasarlanan V-probe ile deponuzdaki akaryakıt seviyesini ve anlık hareketleri algılar sisteme raporlar. 7/24 Asistan çözümü: 50 kişilik çağrı merkezi personeli ve destek operatörlerimiz ile 7/24 aracınıza ilişkin bilgilerinizi takip edebilir, taleplerinize yönelik destek alabilirsiniz.

Isı takip sensörleri sayesinde frigofrik dolaplı araçlarınızdaki ısı değişikliklerini kolayca takip edebilir, hassas gıdaları zarar görmeden müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Ağırlık sensörleri ile hafriyat kamyonlarınızdaki tonaj aşımını önleyerek cezalardan kurtulabilirsiniz.

Filo bakım, sıcaklık alarmı, grafik konum, mesai dışı kullanım, yakıt tüketimi, bölge ihlal raporları gibi özel raporları yöneticiler için ayrı bir arayüz ile gösterme imkanı.

Sistem üzerinde bulunan poligon ve nokta ekleme seçenekleriyle, okul bölgesi, fabrika alanı, özel depolar, sokak, mahalle, ilçe ve il sınırları belirleyerek, araçlarınızın bu alanlara giriş –çıkışlarını kontrol edebilir, e-posta aracılığıyla ya da mobil uygulama üzerinden yapılan ihlalleri görebilirsiniz. Sistem Kullanımı yetkilendirme

Filonuza ait araçları, departman bazında gruplara ayırabilir, her kullanıcıya farklı yetkilendirmeler yaparak sistem yönetimini ve raporlamayı kolaylıkla yönetebilirsiniz

Sistem Bileşenleri

Neofleet® Araç Takip Yazılımı

Araç filonuz üzerinde tam kontrol sağlamanız için geliştirilen ASIS Neofleet® uygulaması ile araçlarınızın takibi istenildiği zaman istenil...

NVU Araç Takip Cihazı

Giriş gerilimi: 7 - 30 VDC Çalışma Sıcaklığı: -40°C ile +65°C Mobil İstasyon: Class B GSM Band: GSM850MHz, GSM900MHz, CS1800MHz, PCS1900MHz,

DRU Sürücü Tanıma Ünitesi

Araç takip cihazına entegre olarak çalışan DRU (Sürücü Tanıma Ünitesi ) ile personelin şirket içi kullandığı Mifare kartları sisteme tanıtıldığında, i...

V Probe

V-Probe yüksek kapasiteli araç yakıt depoları içerisindeki yakıt seviyesini sürekli olarak ölçen elektronik ölçü çubuğudur. Kapasitif seviye ölçüm tek...

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.