Tanker Otomasyon Sistemi

Tanker Otomasyon Sistemi

Akaryakıt tankerlerinden, mobil bir istasyon gibi satış yapmasına olanak tanıyan otomasyon sistemidir. Özellikle sahada, şantiyelerde ve kırsal bölgelerdeki yakıt ikmali için ideal bir çözümdür.

 Ürün Kataloğu

Sistem Temel Özellikleri

Tankerde bulunan mekanik tesisat üzerine eklenen solenoid valf sayesinde, ikmal otomasyon tarafından yönetilebilir kılınmaktadır.

Mekanik sayaçlar sökülerek ilave edilen elektronik sayaçlar sistemi otomasyona uyumlu hale getirmektedir. Otomasyon sistemi tarafından yönetilen elektronik sayaçlar sayesinde, ikmal bilgileri el değmeden kayıt altına alınmakta, presetli dolum yapılabilmekte ve birim fiyat yönetimi elektronik olarak yapılabilmektedir.

Tankerde şoför kabini içerisine yerleştirilen otomasyon sistemi, endüstriyel bir mimariye sahip olup, geniş ve dokunmatik ekranı sayesinde kullanıcı tarafından çok rahat yönetilebilir durumdadır. İkmal başlatma ve bitirme fonksiyonlarının dışında, merkezi erişim bilgisi, ikmal raporları, kartlı olarak dolum yapabilme gibi birçok fonksiyonu bünyesinde barındırmaktadır. Gömülü 3G modemi sayesinde merkez erişimi sağlanmaktadır.

İsteğe bağlı olarak sisteme eklenebilen fiş yazıcısı sayesinde, her ikmal sonrasında sistemin ikmal fişi üretmesi mümkündür.

Özellikle merkezi olarak yönetilen tanker filolarında, sistemler gün sonu işlemi yapmaktadırlar. Gün sonu işlemi sırasında tankerlerin çalışmaz durumda olması halinde, isteğe bağlı olan AWS donanımı, zamana bağlı olarak sistemi otomatik olarak açılmasını, gün sonu işleminin ardından otomatik olarak kapanmasını sağlayan donanımdır. Bu sayede tanker aküsünün de zarar görmeden ve bitmesini engelleyecek şekilde çalışması sağlanmaktadır.

Bilinen birçok sayaç ile entegrasyon mevcuttur. Entegre olmayan sayaçların dokümantasyon ve simülatörlerinin sağlanması halinde kısa sürede sisteme entegre edilir.

Pompaların her tabancasından litre total bilgiler her satış sonrası sisteme çekilerek, pompadan satılan miktar ve totalizör değeri arasındaki farklar sistem tarafından denetlenir ve raporlanır.

Tüm sayaçların birim fiyatları, pompa üzerinden değil sistem üzerinden değiştirilir. Tüm fiyat değişimleri kullanıcı bazında raporlanır.

İstasyonlardaki otomasyon yazılımları, Merkezi Yönetim Sistemi tarafından otomatik olarak güncellenebilmektedir. Gerek istasyon otomasyon sistemlerinin, gerekse merkezi sistemlerin, müşteri ve piyasa taleplerine göre sürekli olarak geliştirilme ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. İstasyonların farklı lokasyonlarda bulunabilmeleri ve/veya merkezi olarak yönetilen istasyonların sayısının fazla olması, sistemlerin yerinde güncellenmesi operasyonunu, hem süre olarak uzatmakta, hem de servis maliyetlerini arttırmaktadır. Asis otomasyon sistemlerinin uzaktan otomatik olarak güncellenebilme yeteneği sayesinde, bu operasyonlar hem maliyetsiz hem de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Sistem Bileşenleri

AWS

AWS (Auto Wake-up Switch), tanker otomasyonu için akıllı bir güç yönetim anahtarıdır. Tanker otomasyon sistemlerinin özellikle tankerin çalışmadığı ve...

Cymobil®

Cymobil®, Petech® Tanker Otomasyonunun çalıştığı donanımdır. 7" dokunmatik ekranı, dahili 3G modemi, gömülü mifare kart okuyucus...

V Probe

V-Probe yüksek kapasiteli araç yakıt depoları içerisindeki yakıt seviyesini sürekli olarak ölçen elektronik ölçü çubuğudur. Kapasitif seviye ölçüm tek...

Lütfen telefonunuzu dik konuma getirin.

Tüm Çerezleri Kabul Et

Kişisel verilerin korunma ve işlenme politikası web sitemizde yer almaktadır. Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.
Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.